kobieta

Sposoby na relaks i odstresowanie dla młodej mamy

By  | 

Wszyscy potrzebujemy równowagi pomiędzy pracą, odpoczynkiem i rozrywką. Tego samego potrzebują mamy, bo to one spędzają najwięcej czasu z dzieckiem oraz zajmując się domem i innymi obowiązkami. Mama na pełen etat to jedna z najcięższych profesji świata, jest niezmiernie wyczerpująca i pożera wszystkie nasze siły i energię. Jak znaleźć dla siebie chwilę wolnego, jak nauczyć się odpoczywać i relaksować kiedy mamy tak wiele na głowie i tak mało czasu? O tum właśnie powiemy dzisiaj i podrzucimy Wam kilka prostych porad na to jak zrelaksować się będąć jednocześnie idealną mamą.

Nie jesteś sama

Często młode mamy mają obsesję perfekcyjności i samowystarczalności. Chcą udowodnić, że są mamą na medal i nie potrzebują niczyjej pomocy. Ale czy na pewno? Nie powinnyśmy obarczać siebie wszystkimi obowiązkami, kiedy mamy wokół rodzinę i przyjaciół gotowych nam pomóc. Nie bój się więc skorzystać z oferty pomocy i ułatwienia sobie życia. Nie jesteś niezniszczalna. Będąc zmęczona i sfrustrowana nie będziesz w stanie wypełniać swoich zadań na 100%. Daj sobie pomóc. Nie możesz i nie powinnaś dźwigać na swoich ramionach całego ciężaru rodzicielstwa. Pozwól aby tata poczuł się równie potrzebny i dowartościowany w codziennych obowiązkach.

Daj sobie chwilę na sen

Krótkie drzemki w ciągu dnia potrafią naprawdę wiele zmienić. Dzięki nim obudzisz się pełna sił i nowej energii do działania. Mogą się one przydać szczególnie wtedy, gdy nasza pociecha jest marudna w nocy lub często domaga się jedzenia, gdy wszyscy inni śpią. Kiedy twoje dziecko ucina sobie w ciągu dnia poobiednią drzemkę, możesz do niego dołączyć, oboje będziecie po przebudzeniu odświeżeni i w lepszych humorach. Zredukujesz poziom stresu i będziesz w stanie lepiej funkcjonować. Jeśli nie masz możliwości uśnięcia gdy twój maluch śpi, poproś tatę lub dziadków by wyszli z dzieckiem na spacer, a w tym czasie ty możesz oddać się wreszcie błogiemu snu.

Znajdź swoją oazę spokoju

Wśród codziennego zgiełku i rozgardiaszu możesz wbrew pozorom odnaleźć spokój i relaksację. Wystarczy, że wsłuchasz się w siebie, odetniesz od zewnętrznych rozpraszających bodźców, wyciszysz się i chwilkę… pomedytujesz. Tak jest, medytacja jest świetnym sposobem na zrelaksowanie się i odnalezienie życiowej harmonii w zwykłej codzienności. Włącz relaksacyjną muzykę, zapal świeczki zapachowe i do dzieła!

Wyjście z przyjaciółkami

Niekoniecznie muszą być to inne mamy, ale po prostu kobiety z którymi dobrze się czujesz i świetnie dogadujesz, które ofiarowują ci zawsze wsparcie w każdej sytuacji życiowej. Wiesz, że możesz na nie liczyć, możecie razem poplotkować i opowiedzieć sobie o wszystkim co dzieje się w waszym życiu, poprosić o radę itd. Takie wyjście przywróci ci dystans do samej siebie i do całego świata, poprawi humor i doda pewności siebie- bo wszystkie zmagamy się na co dzień z podobnymi problemami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.