kobieta

Po czym poznasz matkę na pierwszy rzut oka?

By  | 

Mamy to taka specjalna grupa społeczna, którą można poznać od razu. Mama wywęszy drugą mamę natychmiast. Nawet jeśli jesteś poza domem bez swojej pociechy i tak zdradzi Cię kilka różnych drobnostek, które rzucają się w oczy innym rodzicom i nie rodzicom. Oto siedem magicznych szczegółów, które od razu wydają każdą matkę, bez względu czy jest tego świadoma czy też nie.

1 Zawsze masz to przy sobie..

Co to za drobiazg, który zawsze mamy w torebce mamy? Coś czego używa ona nieustannie, do wszelkich małych i dużych awarii. Są to oczywiście wet wipes, czyli chusteczki nawilżane. Pomagają nie tylko w utrzymaniu higieny malucha ale też w okiełznaniu wszelkiego rodzaju zabrudzeń wokoło.

2 Ciągle o tym mówisz

Może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale bardzo często do każdej rozmowy będziesz wplatać swoją pociechę. Tak jak nowo zakochani opowiadają o drugiej połówce bez przerwy, tak samo mamy zakochane w swoich szkrabach dzielą się swoimi wrażeniami z każdym, kto tylko chce (lub nie) słuchać. I nie ma w tym nic dziwnego, dziecko jest naszym oczkiem w głowie i priorytetem naszego każdego dnia, jest to więc całkowicie naturalne.

3 Tęskni za maluchem

Zawsze gdy jesteś poza domem lub zdala od swojego dziecka, myślisz tylko o tym by wrócić do niego. Zastanawiasz się co teraz robi, czy wszystko z nim w porządku, czy już zjadło i wyspało się. Martwisz się na odległość i tęsknisz bardziej niż byś chciała. Nie ważne z kim zostało maleństwo, i tak wiesz, że ty zajęłabyś się nim lepiej i jak najszybciej chcesz powrócić do swojego szkraba.

4 Rozpromieniasz się na widok obcych dzieci

Nawet nie twoje własne dzieci budzą w Tobie mamę. Będąc na zakupach, lub stojąc w kolejce na poczcie, nie możesz obojętnie minąć malucha. Szczególnie jeśli jest w wieku twojego skarbu- musisz się doń uśmiechnąć, pomachać albo przynajmniej wypowiedzieć jakiś komplement pod jego adresem.

5 Nigdy nie jest nieskazitelnie czysta

Dzięki temu, że karmisz swojego szkraba masz wszędzie jego jedzonko. Na przykład we włosach, na ubraniu itd. Wychodząc z domu nie zawsze masz czas na to, aby przebrać się, albo po prostu nie zauważasz tego, że kaszka została Ci na jeansach.

6 Oglądasz bajki

Bezwiednie włączasz telewizor i patrzysz w ekran. Dopiero po kilku lub też kilkunastu minutach zauważasz, że to co widzisz na obrazie telewizora, to ulubiony program twojego dziecka. Mamy oglądające bajki to żadna nowość. Każdej się to zdarza

7 Nawet gdy nie ma z Tobą dziecka..

Są pewne zachowania, które automatycznie praktykujesz nawet wtedy, gdy nie masz ze sobą dziecka. Na przykład kołyszesz pusty wózek, czy to gdy stojisz w sklepowej kolejce z zakupowym wózkiem, czy też w innej sytuacji. Twój mózg ma zakodowane pewne czynności i zachowania, które pozostają z Tobą w każdej sytuacji, bez względu na obecność lub nieobecność Twojej małej pociechy.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.