kobieta

Naśladuj swego malucha! 5 lekcji życia

By  | 

Wydawać by się mogło, że to my jesteśmy dla dzieci źródłem wiedzy i umiejętności, bo od dorosłych uczą się one wszystkiego. Czasami jednak wyraźnie widzimy, że jest na odwrót. To my sami uczymy się dzięki naszym maluszkom. Pokazują nam nowy sposób patrzenia na rzeczywistość, fantazję jaką utraciliśmy już dawno temu a teraz pobudza ją w nas nasze potomstwo. Jakie są niektóre umiejętności, które możemy zyskać dzięki dzieciom i czego tak naprawdę możemy się od nich nauczyć? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Wytrwałość – piękna cecha, która u dorosłych z czasem zanika

Czy widzieliście kiedykolwiek malucha, który po pierwszej próbie wstania o własnych siłach (w okresie gdy dopiero się tego uczy) poddało się i nie spróbowało po raz kolejny? Nigdy! Dzieci bowiem nie zniechęcają się tak szybko jak dorośli. Dają sobie zawsze drugą szansę, i trzecią, czwartą- aż do skutku. Dzięki temu, że są tak uparte, zawsze w końcu osiągają sukces. Przez to, że nie poddają się i są wytrwałe w dążeniu do celu, zawsze dostaną to, na co zapracowały. To zdecydowanie pozytywna lekcja jaką nam dają.

Carpe diem – o tym też zapominamy, zmartwienia, zmartwienia …

Oczywiście żadne dziecko nie wie co oznacza ten łaciński zwrot ale wszystkie żyją według tego motto. Każdą chwilę wykorzystują w stu procentach, żyją dzisiejszym dniem nie martwiąc się o to, co będzie jutro. Każdy maluch to profesjonalista jeśli chodzi o styl YOLO- you only live once. Raz się żyje, więc trzeba się bawić, skakać, biegać i szaleć aż do utraty tchu. Przy tym nie czują żadnej presji i są tak wspaniale beztroskie, że aż im często zazdrościmy, zdecydowanie więc powinniśmy się tego nastawienia od nich uczyć!

Zaangażowanie – czy potrafisz robić coś z pasją do końca życia?

Często dorośli zmęczeni życiem wykonują swoje zadania na aby aby. Pracujemy na niby, byle jak aby mieć już to wszystko za sobą. Maluchy wszystko doświadczają inaczej, przeżywają to intensywniej, więc dla nich każde zadanie wymaga absolutnego skupienia i poświęcenia wszystkich swoich sił i uwagi. Takiego wżycia się i wczucia w to, co akurat robimy moglibyśmy również od nich się poduczyć. Dawanie całego siebie, skupienie i zaangażowanie w pełni to przecież klucz do sukcesu.

Niespętany duch

Każdy szkrab wie czego chce i idzie za tym bez względu na otoczenie. Nie przejmuje się tym co powie sąsiadka, teściowa, koleżanka w pracy. Żyje swoim własnym życiem i nie obchodzi ją opinia kogoś kto jest zupełnie irrelewantny. Dlatego dzieci umazane czekoladą biegają radośnie w samej pieluszce po ogrodzie i nie wstydzą się przed nikim. Wiedzą, że nie mają powodu. To także cenna lekcja, by żyć tak jak chcesz, nie bacząc na krytykę i jakiekolwiek nieprzychylne komentarze innych.

Radość z drobnostek – czy potrafisz się cieszyć z byle czego ?

Kiedy ostatnio poczuliście, że małe drobiazgi dały Wam wiele radości? Cały czas pędzimy za czymś wielkim, znaczącym sukcesem czy bogactwem a nie potrafimy już cieszyć się życiem. Każdy dzień przynosi nam tysiące powodów do uśmiechu, których jednak nie jesteśmy w stanie zauważyć, w naszym totalnym zaślepieniu. Przypomnij sobie jak radość dawały Ci małostki, coś zwyczajnego i prostego a odnajdziesz nowe powody do radości na co dzień.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.