kobieta

Czego uczą nas dzieci ? 7 lekcji życia

By  | 

Nasze małe skarby często stają się dla nas źródłem inspiracji. Są tak pełne życia i energii, wykazują wiele wspaniałych cech, są czystymi istotami pełnymi naturalności nieskażonej jeszcze normami społeczeństwa w jakim żyjemy. Dlatego też dziś powiemy o kilku rzeczach jakich możemy się od nich nauczyć i w czym powinniśmy nasze dzieci naśladować, ale także o tym czego uczą nas one w ciągu zwykłej, codziennej rutyny. Oto siedem lekcji życia jakie dają nam nasze maluchy.

1 Naucz się cierpliwości

Dziecko sprawia, że trenujemy naszą tolerancję i akceptację. Częto nie mamy już sił i mamy ochotę wybuchnąć gniewem, krzykiem, płaczem. Ale musimy kontrolować nasze emocje i ze spokojem opaować sytuację. Wykształcamy w sobie z czasem anielską wręcz cierpliwość, dzięki której jesteśmy w stanie po raz kolejny tłumaczyć dlaczego nie wolno robić tego i tamtego, odpowiadać na setki ciekawskich pytań i in. Dzieci zdecydowanie uczą nas ogromnej cierpliwości i wewnętrznego spokoju, opanowania.

2 Naucz się twórczości

Maluszki są tak kreatywne, że i od nas oczekują podobnego zachowania. To nic, że bajka się skończyła. One chcą czytać dalej, dowiedzieć się co stało się po szczęśliwym zakończeniu, jak potoczyła się ta historia. Wymyślasz więc alternatywne zakończenia, nowe postacie i więcej magicznych elementów opowieści. To samo dotyczy kwestii wymyślania coraz to nowych zabaw i gier aby zająć swojego szkraba w ciągu dnia, w kolejce w sklepie i na poczcie, czy aby umilić czas w podróży.

3 Naucz się wielozadaniowości

Nie masz już szans na to aby skupiać swoją uwagę na jednym zadaniu, które akurat wykonujesz. Musisz bowiem jednocześnie zajmować się i domem i dzieckiem. To oznacza, że będziesz jak czteroręczna (lub więcej) bogini Wisznu- jedną ręką zmieniając pieluchę, drugą rozmawiając przez telefon, trzecią sprzątając a czwartą gotując obiad. Nauczysz się, że w krótkie 24 godziny każdej doby możesz wcisnąć jeszcze więcej zadań niż Ci się wydawało.

4 Naucz się lecznictwa

Wszystkie sposoby na katar, biegunkę, odparzenia, ząbkowanie, kolki poznasz jeszcze w pierwszym roku życia dziecka. Potem będziesz jeszcze dodatkowo doskonalić swoją szeroką wiedzę w każdej dziedzinie medycyny i lecznictwa.

5 Naucz się reagować błyskawicznie

Teraz maluch wydaje Ci się chwytać za wszystkie niedozwolone obiekty z prędkością światła, a ty musisz go wyprzedzić. Uczysz się reagować za każdym razem gdy szkrab wyciąga rączki w stronę noża, ognia, elektryczności itd.

6 Naucz się widzieć przyszłość

Podobnie jak powyższa supermoc prędkości, uczymy się także tego jak przewidywać co stanie się za chwilę. Każdy krok naszego dziecka jst absolutnie poza granicami logiki i każdy rodzic musi mieć się na baczności i uprzedzać wypadki.

7 Naucz się bezgranicznie kochać

Każda relacja w życiu uczy nas czegoś nowego. Dowiadujemy się wiele o nas samych, dzięki drugiemu człowiekowi. To jak wiele nauczy nas dziecko jest nie do opisania, miłość jaką obdarzamy naszego maluszka nie zna granic i jest absolutnie bezwarunkowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *