kobieta

Frustracja, nerwy po co to wszystko! – Mamo, nie narzekaj!

By  | 

Wszyscy lubimy narzekać, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy na głowie wiele i coraz mniej siły by sobie z tym wszystkim radzić. Nawet kiedy zostajesz mamą i masz ten najpiękniejszy dar od życia, nadal włącza się w Tobie tryb narzekania, zrzędzenia i marudzenia. A przecież w naszym życiu dzieje się tyle pięknego, dobrego i radosnego. Dlaczego nie umiemy tego dostrzegać i po prostu cieszyć się życiem ?

Polak potrafi… się skarżyć

Czy to rzeczywiście nasza cecha narodowa? Amerykanin zapytany o to jak się ma, zawsze odpowie „świetnie”. Polak na to samo pytanie zaczyna wylewać z siebie lawinę negatywności. Zaczynając od tego jak jego sąsiad uprzykrza mu życie, w pracy wszystko źle, żona nie daje mu żyć i na koniec jeszcze opowie o swojej chorobie- jako wisienka na torcie. Zazwyczaj łatwiej nam wymienić wszystkie powody ze względu na jakie jesteśmy nieszczęśliwi, niż to, co spotyka nas w życiu pięknego i dobrego. Narzekanie to nasz ulubiony sport narodowy. Być może wynika to z postawy otoczenia, nikt bowiem nie lubi słuchać o naszym szczęściu, bo zacznie nam zazdrościć. Opowiadamy więc o smutkach i tragediach, aby wywołać u innych odruch współczucia czy pożałowania nas.

Jak narzekanie działa na Ciebie?

Kiedy zrzędzisz i narzekasz cały dzień, szkodzisz najbardziej tylko sobie. Słuchając własnego marudzenia, zaczynasz szczerze wierzyć w to, że twoja praca jest najgorsza na świecie, mąż jest niedorajdą, dzieci to małe szatany a teściową masz z piekła rodem. Własnoręcznie budujesz sobie tak ścieżkę do niezadowolenia, apatii, smutku i depresji. Słowa wypowiadane przez Ciebie zaczną działać tak, że mimowolnie będziesz ściągać na siebie dalsze niepowodzenia i nieszczęścia.

Sama budujesz swoje szczęście

Skarżenie się na złą sytuację, jeszcze nigdy nikomu nie pomogło. Słowa nie są w stanie nic zmienić w naszym życiu. Potrzebujesz działania! Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy, jak będzie się toczyło Twoje życie. To czy dostaniesz awans, kupisz nowy samochód, będziesz mieć dobre relacje z otoczeniem zależeć będzie od tego, jak na to zapracujesz. Działaj więc na rzecz tego, by być szczęśliwą a nie narzekaj nieustannie jak jest Ci źle, smutno, samotnie i Bóg wie co jeszcze.

Doceń to co masz!

Czasami jedynym wyjściem z sytuacji, a zarówno najprostszym, jest po prostu rozejrzenie się wokół siebie. Spójrz na to wszystko co osiągnęłaś, na to gdzie teraz jesteś w swoim życiu a zobaczysz, że tak naprawdę, nie masz powodów do narzekania. Masz dom, rodzinę, kochającego męża i zdrowe, mądre dzieci. Doceń to wszystko! Otwórz oczy i zacznij dostrzegać małe skarby jakie dało Ci życie. Jesteś w pełni sił fizycznych i psychicznych, nie ma nic, czego nie byłabyś w stanie zmienić lub pokonać. Szczęście jest na wyciągnięcie ręki, musisz tylko je zauważyć i postarać się o nie zawalczyć. Nic nie przychodzi samo, dlatego uzbrój się w cierpliwość, wytrwałość i włóż wiele ciężkiej pracy w swoje działania, a zobaczysz, że to wszystko przyniesie pożądany efekt.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.