kobieta

Moje sprawdzone metody i sposoby walki z cellulitem

By  | 

Chyba każda z nas zmaga się z tym koszmarem. Cellulit dotyka wyłącznie kobiet, ponieważ nasze hormony w pewnym stopniu wspomagają jego powstawanie, dlatego też mężczyźni nie borykają się z tym problemem. Tym gorszy cellulit atakuje nas przy okazji ciąży i okresu bezpośrednio po porodzie, gdy nasz organizm jest nadwyrężony ogólnym wysiłkiem. Jako można zlikwidować pomarańczową skórkę z naszych ud i innych części ciała? Oto kilka porad i domowym sposobów na cellulit.

Antycellulitowy masaż

W walce z cellulitem pomaga najskuteczniej masaż miejsc dotkniętych zmianami. A więc po pierwsze za każdym razem gdy bierzesz prysznic, pamiętaj aby zmieniać temperaturę wody- raz gorącą, raz zimną wodą spłukuj ciało w newralgicznych miejscach. Dzięki temu poprawisz krążenie krwi. Dodatkowo poprawisz swe krążenie szorstką myjką lub też gąbką, możesz także użyć rękawicy wykonanej z trawy morskiej. Przy tym ważne jest aby kierować ruchy w stronę serca, nie zaś w odwrotnym kierunku. Ja osobiście korzystam z usług salonu kosmetycznego w tym zakresie, który za pomocą karboksyterapi sprawnie pomaga w walce z cellulitem.

Nie zapominaj o peelingu

Częścią terapii przy użyciu masażu jest regularny peeling. Oznacza to minimalnie dwa lub trzy razy w tygodniu wykonanie peelingu, by wygładzić naskórek i pobudzić krążenie krwi. Możesz łatwo samodzielnie przygotować w domu kawowy peeling z fusów oraz oliwy. Przez kilka minut nacieraj nim dotknięte cellulitem miejsca. Po tym zabiegu możesz na oczyszczoną skórę nakładać różne preparaty zwalczające cellulit, będą one wówczas skuteczniej wnikać wgłąb twojej skóry, ponieważ usunęłaś już cały martwy naskórek blokujący dostęp do głębszych, spodnich warstw skórnych.

Dieta pomocna w walce z cellulitem

Wszystko to, co jemy ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, w efekcie więc także odpowiada za powstawanie lub likwidowanie cellulitu. Co jeść aby zwalczać pomarańczową skórkę z naszych ud? Najważniejsza jest duża zawartość błonnika w spożywanych pokarmach. Pamiętaj więc by uwzględniać go w swoim jadłospisie. Oba rodzaje błonnika są dla ciebie ważne, zarówno ten rozpuszczalny w wodzie jak i ten nierozpuszczalny. Pokarmy które zawierają składniki odżywcze pomocne w walce z cellulitem to kasza, ryż brązowy, brokuły, bogate w zdrowe tłuszcze ryby a także szparagi. Nie pomijajmy też owoców, ważne są jabłka, ananas oraz cytrusy takie jak grejpfruty i cytryny. Bardzo istotne jest prawidłowe nawadnianie organizmu, ponieważ to właśnie zła gospodarka wodna naszego ciała powoduje niechciany efekt na naszej skórze w postaci cellulitu. Ja tu się wymądrzam ale aby dieta była jak najbardziej skuteczna w walce z cellulitem polecam skorzystać z usług dobrego dietetyka, który dobierze nam odpowiednią suplementacje, zleci odpowiednie badania krwi a jak będzie potrzeba to i wyśle do odpowiedniego lekarza. Pamiętaj, że walkę z cellulitem trzeba toczyć z każdej strony a przede wszystkim z tej żywieniowej.

Aktywność fizyczna jest kluczowa

Oprócz wszystkich powyższych elementów, istotny jest także wysiłek fizyczny i regularne uprawianie sportu. To poprzez siedzący tryb życie mamy kłopoty z cellulitem, więc kiedy będziemy się nieustannie ruszać i każdego dnia uprawiać jakiś ulubiony sport, wówczas bez kłopotu zwalczymy upartą pomarańczową skórkę z naszych ud i innych partii ciała.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.