ciąża

Mądre ubieranie dzieci – czyli jakie ubranka dla niemowlaka

By  | 

Przed Wami decyzja o wyposażeniu dziecięcej garderoby. Wiecie już czy narodzi się Wam syn czy córka i możecie zaczynać z zakupowym szaleństwem. No właśnie, wielu rodziców kupuje dużo i nie zawsze z rozmysłem. Dlatego dzisiaj powiemy Wam, jakie ubranka są absolutnie niezbędne dla naszego maluszka, a czego nie musicie póki co kupować. Wasza pociecha może wyglądać modnie, rozkosznie i czuć się wygodnie jeśli pójdziecie za naszymi poradami dotyczącymi ubrankowego must have.

Po pierwsze – włącz logiczne myślenie

Większość ciuszków „na teraz” zapewni nam rodzina, która zechce obdarować maluszka prezentami zaraz po powrocie z porodówki. Nie odbierajmy im więc tej radości, dodatkowo pamiętając o tym, iż z pierwszych ubranek dziecko wyrośnie niezwykle szybko. Nie kupujcie więc na zapas, bo może się okazać, że nie których ubranek maluszek nawet ani razu nie założy, tak szybko będą już bowiem za małe. Polegać warto na oddanych ubrankach od członków rodziny i przyjaciół, którzy sami niedawno mieli noworodka.

Wydając fortunę na ubranka dla kilkutygodniowego dziecka popełniamy ogromny błąd i przede wszystkim marnotrawstwo. Ogólnie jednak, dla większych bobasów warto jest mieć zapas w garderobie, każdego z ubranek będziemy potrzebować minimun w 10 egzemplarzach, bo dziecko ubrudzi się częściej niż myślisz. Funkcjonalność ubranek jest o wiele ważniejsza niż ich wygląd, dlatego inwestujcie przede wszystkim w to co nosi się najczęściej- ubranka rozpinane przy pieluszce, lub najlepiej na całej długości.

Najważniejsze są body

To, co nasza pociecha nosi niemal na codzień to właśnie body. Mogą być one z krótkim rękawkiem, na cieplejsze dni, lub też z długim na chłodniejsze. Body to po prostu koszulki dla malucha z rozpięciem na wysokości pieluszki, które ułatwia jej zmianę. Przy tym nalezy pamiętać o komforcie dziecka- body jest pierwszą warstwą ubrania i przylega bezpośrednio do skóry malucha, musi być więc wykonane z odpowiedniego materiału. Tutaj proponujemy bawełnę z maksymalnie dziesięcioprocentową domieszką innych materiałów.

Pajacyków nigdy za wiele

Ubranko nazywane pajacykiem jest ciuszek z zabudowanycmi nogawkami i stopami, który możemy zakładać na body, lub który pełnić będzie też funkcję piżamki. Ich największą zaletą jest to, że posiadają zapięcia na całej długości, więc łatwo i szybko możemy dziecko zarówno ubrać jak i rozebrać.

Rozkoszne śpioszki

Śpioszki mają grube ramionka i zabudowane nogawki wraz ze stopami maluszka, są więc idealne do snu. Mają zapinane szelki, co ułatwia ubieranie niemowlaka, ale może niekiedy być mało komfortowe gdy dziecko chętnie sypia na brzuszku, stąd na śpioszki można jeszcze dodatkowo założyć wspomniany już pajacyk. Możemy też użyć półśpioszków, czyli samych spodenek z zabudowanymi stopami. Są one zakładane na body i mogą okazać się o wiele wygodniejsze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.