dzieci

Wartościowe książki odpowiednie dla wieku dzieci – Moja Top Lista

By  | 

Wśród wielu lektur proponowanych dla dzieci niekiedy łatwo jest się zagubić. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was listę najciekawszych książek dla dzieci, odpowiednich dla wieku naszych pociech, tak aby w pełni wykorzystać ich potencjał, pobudzać wyobraźnię, bawić i uczyć jednocześnie. Oto nasza lista:

Krecik

Seria książek o kreciku podbija świat od lat. Sympatyczny mały krecik rodem z Republiki Czeskiej (twórcą postaci był Zdeněk Miler) jest ulubieńcem dzieci nie tylko na ekranie ale i w wesołych książeczkach. Peryperie krecika są także okazją do nauki o różnych prawach rządących światem na łące i w lesie- krecik ma wielu przyjaciół, którym pomaga w tarapatach takich jak na przykład żabka, króliczek, myszka i jeżyk. To bajka odpowiednia dla najmłodszych, dla dzieci około roku do dwóch lat.

Kubuś i przyjaciele

Kolejną przesympatyczną postacią jest brzuchaty miś zakochany w jedzeniu miodku. Tak jest! Kubuś Puchatek jest znany już od roku 1926 bawi dzieci, dzięki opowieści A.A. Milne. W otoczeniu Tygryska, bojaźliwego Prosiaczka, pracowitego Królika i mądrej Sowy spędza on beztrosko dni w Stumilowym Lesie poszukując tego, co misie lubią najbardziej- słodkiego miodku. Bajka idealna dla małych, jak i starszych dzieci, od roku do pięciu lat.

Seria książek „pierwsze czynności”

Tutaj mamy książeczki takie jak „Sam się ubieram” oraz „Już sprzątam” dzięki którym maluch uczy się podstawowych umiejętności i swoich pierwszych obowiązków domowych.

Książki dla małego mądrali

„Pierwsza Encyklopedia” dla twojego malucha, tytuły takie jak „Co robią auta” czy „Wielka księga wielkich pojazdów” albo „Księga zawodów”. Te publikacje otwierają dla dziecka świat pełen wiedzy i umiejętności. Dzięki nim odkrywają prawa przyrody, tajemnice związane ze światem nowoczesnych technologii i inne. Idealne dla ciekawskich starszaków, którzy zadają Wam tysiące pytań. Tutaj znajdziecie odpowiedzi na nie wszystkie a przy tym będziecie się dobrze bawić. Limit wiekowy to 5 lat wzwyż.

Dla dużych i samodzielnych

Po okresie czytania swojemu maluchowi nadchodzi chwila, gdy nasze dziecko samo łapie za książkę i jest w stanie już bez naszej pomocy cieszyć się lekturą. W tym czasie, zwłaszcza na początku warto jednak dalej dobieraj dziecku właściwe tytuły, pozostawiając mu jednak pewną swobodę w wybieraniu ulubionych ksiażek. Proponowane tytuły to ciekawa seria dla siedmiolatków i starszych dzieci pod nazwą „Czytam sobie”. Są to książki zabawne ale z przesłaniem, które nie tylko pochłaniają uwagę małego czytelnika ale też stawiają mu pytania, dają tematy do przemyślenia i przesłanie, pewien morał do jakiego dojdzie po przeczytaniu całości. To idealne książki dla starszych dzieci, które już samodzielnie czytają, lub dopiero zaczynają swoją przygodę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.