dzieci

Smoczek MAM BABY nature – moja recenzja, plusy i minusy

By  | 

Każde dziecko potrzebuje smoczka idealnego, a taki nie łatwo znaleźć. Wiele smoczków nie spełnia oczekiwań, są zbyt ciężkie i nieporęczne, uczulają, powodują podrażnienia na buzi maluszka itd. Jak sprawdza się natomiast smoczek firmy MAM BABY? O jego zaletach i wadach napisze dzisiaj ze szczegółami.

Smoczek dla najmłodszych

Ten smoczek uspokajający jest dziełem całego zespołu pediatrów, dentystów i ortodontów. Dzięki materiałowi z jakiego został wykonany(jedwabisty silikon) jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku, imituje więc skórę mamy i nie oducza dziecka odruchu ssania piersi. Testy pokazują, że ponad 90 procent maluszków akceptuje ten smoczek już od pierwszego użycia. Co więcej materiał z jakiego wykonany jest smoczek nie zawiera BPA, jest więc przyjazny dla Twojego dziecka, nie uczula i jest bezpieczny w użyciu.

Kształt idealny

To jak wyprofilowany został smoczek również zasługuje na uwagę. Tarczka smoczka zawiera spore otwory, dzięki czemu możliwy jest właściwy przepływ powietrza- to nie powoduje u dziecka podrażnień na skórze twarzy. Dodatkowo wewnątrz jest on pokryty specjalną warstwą materiału, przyjazną dla dziecięcej skóry. Przy tym sama tarczka nie jest zbyt duża, nie zasłania twarzy dziecka i jest po prostu lekka, mała, wygodna. Zarówno cała szyjka jak i tarczka smoczka są tak wyprofilowane aby były perfekcyjnie dopasowane do dziecięcej skóry, kształtu twarzyczki i żuchwy maluszka.

Dzieci go lubią!

Komfort, bezpieczeństwo i wygoda to cechy, które sprawiają, że dzieci uwielbiają ten smoczek. Dzięki świetnemu kształtowi, nie sprawia on, że dzieci się dławią albo krztuszą, jak dzieje się to w przypadku niektórych większych smoczków. Atrakcyjny design ułatwia dopasowanie kolorystyki do wózka i ubranek dziecka. Przy tych wszystkich zaletach smoczek pozostaje w rozsądnym przedziale cenowym- koszt to jedynie kilkanaście złotych. Smoczek jest wygodny dla rodzica, łatwy w uchwyceniu ale jednocześnie bezpieczny dla maluszka i nie stanowi ryzyka uduszenia się.

Czy ma on jakieś minusy?

Jako wadę możemy chyba jedynie podać dostępność smoczka na rynku. Jest on do kupienia w internecie, ale brakuje go w większości marketów. Ograniczona dostępność nie jest jednak tak wielką wadę, bo dla chcącego nic trudnego i można go znaleźć jeśli tylko po prostu dobrze się poszuka. Z pewnością jest to dobry wybór dla maluszka a poza tym, firma ta oferuje liczne wariacje, zależnie od wieku dziecka- każdy więc może znaleźć coś dla swojej pociechy. Pamiętajmy jednak o tym, aby ze względu na higienę wymieniać dziecięcy smoczek mniej więcej co dwa miesiące. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasz maluszek ma zapewniony nie tylko relaks i wygodę ale i zdrowe użytkowanie smoczka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.