ciąża

Macierzyństwo zmieni Twoje życie – czy na lepsze ?

By  | 

Co tak naprawdę zmienia się w życiu kobiety, której rodzi się dziecko? Czy zmienia się jedynie jej ciało po okresie ciąży i porodu? A może po prostu cały jej świat wywraca się do góry nogami i nic już nie jest takie jak było przedtem? Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na te właśnie pytania i zastanowić się nad tym jakie nowości przynosi do codzienności każdej kobiety nowy członek rodziny.

Zmiana priorytetów

Nowe sytuacje w życiu każą nam przewartościować wiele rzeczy. Dlatego właśnie stając się matką wreszcie udaje nam się zrozumieć co jest tak naprawdę ważne, a co nie ma żadnego znaczenia. Dlatego ustalamy priorytety zgodnie z potrzebami naszej rodziny i naszego dziecka. Macierzyństwo zmienia wszelkie wartości i życiowe priorytety, na korzyść tych rzeczywiście istotnych spraw.

Przyspieszony kurs dorosłości

Nagle okazuje się, że musisz stać się odpowiedzialna, pracowita i punktualna o wiele bardziej niż kiedykolwiek przedtem w swoim życiu, czy jakiejkolwiek innej pracy. Bycie mamą sprawia, że bardzo szybko wydoroślejesz nawet jeśli jeszcze nie czujesz się tak zupełnie dorosła i poważna. Nie ma już miejsca na błędy, lenistwo, spóźnienia bo od Ciebie zależy tak wiele, że musisz dać z siebie 200 % każdego dnia.

Nowa perspektywa

Dzięki temu, że zostałaś matką patrzysz na życie nowymi oczyma. Macierzyństwo pomaga złapać nowy dystans. Nie są dla Ciebie już istotne głupstwa które zaprzatały twoją głowę wcześniej. Wiesz, że drobnostki nie są wcale ważne i śmiejesz się z wszystkich tych rzeczy, którymi niegdyś się tak bardzi przejmowałaś.

Mama rozumie mamę

Kiedy zostałaś matką, uświadamiasz sobie to wszystko co poświęciła dla Ciebie twoja własna mama. Dzięki temu wreszcie jesteś w stanie ją zrozumieć, wszystkie te decyzje które niegdyś wydawały Ci się niesprawiedliwe, teraz umiesz osadzić w kompletnie innej ramie. Wówczas to co twoja mama robiła nabiera sensu. Jesteś jej wdzięczna za ciężką pracę i wysiłek jaki włożyła w Twoje wychowanie.

Lepiej planujesz

Dzięki macierzyństwu nauczysz się idealnie planować. Musisz teraz znaleźć w pracowitym dniu czas na pracę, odpoczynek, opiekę nad dzieckiem, sen, zajmowanie się domem, zakupy i tak wiele innych rzeczy. Doba wydaje się zbyt krótka a ty masz ciągle tak wiele do zrobienia i coraz mniej czasu. Staniesz się mistrzynią planowania i organizowania swojego czasu bo tego właśnie wymagać będzie od Ciebie codzienność. Zmiany jakie musisz wprowadzić w swoje życie wydawać się mogą drastyczne na początku ale szybko przystosujesz się do nowej sytuacji i zaadaptujesz się do trybu bycia mamą 24/7.

A Ciebie czego nauczyło dziecko?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.