dzieci

Pamiątki z dzieciństwa, czyli jak zatrzymaj niezwykłe chwile!

By  | 

Twój maluszek rośnie tak szybko, że nim się obejrzysz wcale nie będzie już tak mały. Dzieci rosną w oka mgnieniu i z dnia na dzień stają się nastolatkami. Chciałabyś zatrzymać czas i schować głęboko w pamięci i w sercu te chwile, które były najpiękniejsze, wyjątkowe. Jak zatrzymać pędzący czas? Co robić aby te niezwykłe chwile zostały z nami na dłużej? Oto kilka porad jakie mam dla Was. Zobacz też na: personaltrainerwarsaw.com

Fotoksiążka, album – czyli najprostsze zdjęcia

Najlepszym sposobem na uchwycenie pięknych chwil są fotografie. Ale dzisiaj nie każdy ma czas i ochotę na to aby zdjęcia drukować, podpisywać i umieszczać w albumie rodzinnym. Dlatego właśnie powstały foto książki. Są one nowoczesną wersją starego, dobrego albumu pełnego fotografii. Wystarczy zlecić wykonanie takiej książki jednej z wielu firm zajmujących się tego rodzaju pracami.

Książka taka nie jest droga, wytrzyma dłużej niż zwykły papier i nie wymaga segregowania czy sortowania zdjęć. Wystarczy, że umieścisz je w pliku w odpowiedniej kolejności a drukarnia zajmie się całą resztą. Fotoksiążkę możesz potem samodzielnie podpisać w tych miejscach, które są przełomowe dla Twojego szkraba, na przykład „moje pierwsze kroki” albo „mój pierwszy spacer na świeżym powietrzu” i inne.

Wideoteka małego odkrywcy

Magiczne chwile często jednak są nie do uchwycenia przy pomocy samego tylko obrazu, jak dzieje się to w przypadku fotografii- widzimy na niej wszystko, ale jednak jest to za mało. Czasami potrzeba czegoś więcej, dźwięku, ruchu, uchwycenia emocji, śmiechu itd. To właśnie może nam dać kamera, dzięki której uwiecznimy dla naszej pociechy jego pierwsze odkrycia- gdy po raz pierwszy w życiu je mrożone lody, łapie motyle, wyrusza na plażę, do piaskownicy itd. Niekiedy reakcja dziecka na otoczenie, pierwsze bodźce jest absolutnie bezcenna. To jak cieszy się, ekscytuje, dziwi i uczy jest momentem bezcennym i wartym uchwycenia na przyszłość. Będzie to wyjątkowy skarb, który możecie obejrzeć po latach i wspólnie wspominać te niezwykłe, rodzinne chwile.

Scrapbook – świetny pomysł – co to?

To ostatnia propozycja jaką dla Was mam, a jednocześnie najbardziej czasochłonna. Scrapbook, wymaga bowiem wiele pracy i wysiłku ale daje niezwykłe efekty. Jest to bowiem coś więcej niż tylko fotoksiążka czy album. To księga wspomnień, do której możecie wklejać, wpisywać, przywieszać różne elementy. Jest to amerykański wynalazek, który stał się bardzo modny także i u nas. To zeszyt lub książka do której w dekoracyjny sposób wklejamy zdjęcia, wycinki, małe przedmioty a potem możemy je podpisać, ozdobić itd.

Na przykład – co zrobić z opaską którą dostaje noworodek w szpitalu? Przecież takiej pamiątki się nie wyrzuca, wklejamy ją więc do scrapbooka i podpisujemy wspomnieniami z tego wyjątkowego dnia. Wklej tam też pierwszy rysunek swojego dziecka, jego malutką skarpeteczkę noszoną w pierwszym tygodniu życia. To samo możesz zrobić z pierwszym biletem do cyrku, kina, marionetkowego teatru itd. Wszystkie drobne przedmioty, które przypominają Wam o magicznych, wspólnie spędzonych chwilach możesz umieścić w środku tej książki. Możecie wspólnie ozdabiać wnętrze rysunkami, koralikami, brokatowym klejem, barwnymi flamastrami i kredkami. Większe dziecko może samo wybierać, które wspomnienia umieści w tej książce.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.