dzieci

Jaki filtr wody do domu wybrać z myślą o dziecku

By  | 

To jak przyrządzamy nasze codzienne potrawy ma wielkie znaczenie. A wiadomo, że w kuchni nic nie może wydarzyć się bez wody. Oprócz tego, że myjemy w niej owoce i warzywa, gotujemy w niej, myjemy naczynia to także przecież często pijemy wodę z kranu. Takie sprawy nie zaprzątają nam głowy dopóty, dopóki nie zostaniemy rodzicami. Wówczas jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje własne zdrowie, ale także za dobrobyt naszych dzieci. Jaki filtr wodny jest więc godny polecenia? Dziś porównamy dwa najpopularniejsze rodzaje filtrów wodnych i zdecydujemy o ich wadach i zaletach.

Potrójne działanie filtra

Twój filtr do wody ma Ci zagwarantować jak najlepszą wodę do gotowania i picia. Ten filtr (EXCITO-CL) ma funkcję zmiękczania, jonizacji oraz alkalizacji wody. Masz więc pewność, że ty i twoje dziecko korzystacie z najlepszej jakości wody. Filtr fimry Aquafilter zawiera specjalną technologię antybakteryjną, która zaapobiega rozwojowi mikroorgaanizmów. W pierwszej kolejności filtr pozbywa się jakichkolwiek cząsteczek piasku, mułu i innych zawiesin. Następnie zmiękcza wodę poprzez zredukowanie kamienia. Dalej oczyszcza wodę węglem aktywnym z chloru, metali ciężkich, pestycyd i innych. A na sam koniec sprawia, że woda jest jonizowana (zawiera antyoksydanty), mineralizowana (zastępuje z powodzeniem wodę butelkowaną) i alkalizowana- dzięki temu lepiej przyswaja ją nasz organizm.

Stacja uzdatniania wody

Spraw aby twoja woda ze studni lub własnego ujścia wody była zdatna do picia. To opcja dla domów jednorodzinnych ze studnią kopaną lub głębinową. Możesz dzięki tej stacji kontrolować twardość wody (kamień nie będzie się osadzał w rurach), zredukować poziom żelaza niszczącego armaturę itd. Filtr poprawia także wszystkie wskaźniki typu utlenialność wody, poziom manganu i amoniaku- co wpływa pozytywnie na smak i zapach wody.

Trzystopniowa ochrona

Poprzez zamontowanie filtra podzlewozmywakowego, zapewniasz sobie potrójną ochronę. Filtr Aquafilter FP3-2 zawiera bowiem trzy różne filtry, które kolejno przepracowują wodę, dając idealny efekt końcowy. Pierwszy z filtrów ma wkład sedymentacyjny, dzięki któremu usuwasz większe zanieczyszczenia mechaniczne (do dwudziestu mikronów), drugi zaś klaruje wodę z wszelkich małych zanieczyszczeń do pięciu mikronów. Ostatni z wkładów filtrujących usuwa z wody chlor a także poprawia wyraźnie smak i zapach wody. Na sam koniec mamy tutaj jeszcze dodatkowy wkład własny, który zapobiega przedostawaniu się cząstek węgla z filtra do oczyszczonej już wody.

Bez względu na to jaki filtr wybierzesz, masz gwarancję, że dajesz swojej rodzinie to, co najlepsze. Bo woda jest elementem składowym absolutnie każdego posiłku jaki spożywacie w domu, czy to przy gotowaniu, czy też myciu warzyw i owoców. Dodatkowo pijąc swoją własną wodę, oszczędzacie majątek na kupowaniu wody butelkowanej z marketu. Nie musicie się także martwić o to, czy wasza woda będzie bogata w minerały czy też nie- filtry mają przecież także funkcję uzupełniania wody w minerały, jony i dodatkowo alkalizują one wodę. Picie wody z kranu już nie będzie dla Was stanowiło rosyjskiej ruletki, gdy nie wiecie jak skończy się taki eksperyment- biegunką czy też może czymś gorszym. Filtr wodny to super inwestycja dla całej rodziny a zwłaszcza rodziny mającej w składzie małe szkraby, o których zdrowie trzeba troszczyć się szczególnie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.