podróże

Zorganizuj piknik z dzieckiem – praktyczne rady co zarbać

By  | 

Jak wiemy rutyna to najgorsze co może nas spotkać. Zabija ona twórczość, wyobraźnię i po pewnym czasie także radość z życia. Dlatego aby nie poddać się rutynie, spróbuj urządzić dla siebie i swojego malucha wesołe wyjście na piknik. Co jednak należałoby spakować na idealny piknik z dzieckiem? Jakie jedzenie wybrać i o czym nie wolno nam zapomnieć przy organizowaniu pierwszego wspólnego pikniku? O tym właśnie, i nie tylko. przeczytacie w naszym poniższym tekście.

Bezpieczeństwo i wygodna

To dwa najważniejsze filary wyjścia z maluchem. Pamiętaj więc, że jeżeli jest wyjątkowo gorąco, musisz zabrać jedzenie w torbie termicznej, tak by wszystko było świeże i pyszne. Jeśli masz ze sobą mleko w butelce, najlepiej zabierz minichłodziarkę (w formie specjalnej torby) aby mieć pewność, że nic się nie zepsuło.

Kiedy jest bardzo upalnie i słonecznie, nie zapominaj o tym by chronić skórę dziecka przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym (krem do opalania i nakrycie głowy!) oraz o tym, by dostatecznie nawadniać jego organizm. Oferuj picie często i konsekwentnie. Maluszek może tego nie czuć, ale potrzebuje tego dnia wypić więcej napojów niż zwykle. Pamiętaj też o różnych owadach, które mogą być dla dziecka niebezzpieczne, załóż mu więc opaskę która odstrasza komary, kleszcze i inne. Dodatkowo nim podasz mu do ust butelkę z mlekiem lub sokiem upewnij się, że nie zaplątała się tam osa czy pszczoła, które mogłyby użądlić maluszka.

Co do jedzenia na piknik?

Nie szalej z kulinarnymi wymyślnościami. Na pikniku ważne są dania proste, łatwe i szybkie. Takie które nie tylko nie rozpadną się w transporcie ale też nie poddadzą się wysokiej temperaturze. A więc oczywiście żadnej czekolady lub lodów, cokolwiek co może się rozpuścić lub zepsuć zostaw w domu. Nikomu nie chce się jeść dużo, gdy jest upalnie. Zabierz więc ze sobą coś, co nie będzie wielkim daniem, ale raczej przekąską. Na przykład niech będą to :

  • herbatniki, paluszki, krakersy, biszkopty i inne
  • świeże owoce i warzywa (pokrojone w wygodne do chwytania kawałeczki)
  • jogurty (te należy zjeść najpierw, by mieć pewność, że są nadal świeże)

Jakie gadżety zabrać?

Oczywiście koniecznie musisz mieć kilka ulubionych zabawek swojej pociechy. Dodatkowo możesz zabrać piłkę, frisbee czy inne zabawki przydatne na świeżym powietrzu. Pamiętaj też o wygodnym kocyku na trawę, najlepiej takim, do którego nie będą przylepiać się źdźbła trawy i patyki (składane koce piknikowe z odpowiednią śliską warstwą z jednej strony to idealne rozwiązanie!). Nie zapomnij, że nie jesteście w domu, gdzie możesz umyć i przebrać dziecko jeśli wybrudzi się podczas posiłku, zabierz więc ze sobą śliniaczek, który zapobiegnie takiej awarii. Upewnij się też, że twoja pociecha ma na sobie tego dnia te najwygodniejsze buciki. Będzie przecież biegać i skakać bez przerwy. To samo będzie dotyczyło dziecięcego ubranka. Ważne by było nie tylko wygodne, nie krępujące ruchów ale także dość przewiewne, tak by maluszek się nie upocił.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.