dzieci

Klocki duplo dla najmłodszych – uczą i bawią

By  | 

Klocki to jedna z najbardziej uniwersalnych zabawek, Lubią je zarówno mali jak u duzi. Są odpowiednią rozrywką dla dziewczynek i dla chłopców. Firma lego, która cieszy się największą popularnością na rynku produkcji układanek, stworzyła specjalny typ klocków także dla tych zupełnie najmłodszych pociech. Lego duplo to klocki zaprojektowane właśnie dla najmniejszych fanów budowania. Duplo oznacza z łaciny podwójny i odnosi się do podwójnego rozmiaru klocków jakie firma oferuje dla maluszków już od lat 60tych.

Uczy i bawi

Klocki te są dedykowane dla dzieci od 18 miesięcy do około 4 lat. Ich powiększony rozmiar sprawia, że dzieci łatwo potrafią manewrować klockami i nie mają kłopotów z układaniem różnych konstrukcji. Najmniejsze dzieci mogą dzięki nim poznawać kształty i kolory, starsze są zdolne już do konstruowania bardziej skomplikowanych budowli. Do tych klocków dziecko może stopniowo dorastać i wykorzystywać różne ich właściwości w zależności od swojego wieku i umiejętności manualnych. Mogą więc się nimi bawić maluszki wraz ze swoim starszym rodzeństwem- każdy wykorzysta klocki inaczej.

Zwierzątka lego duplo i nie tylko

Pierwszym z elementów jakie możemy zauważyć w zestawach dla najmłodszych są zwierzaki. Dziecko uczy się wówczas jak bogata jest fauna, może naśladować odgłosy wydawane przez poszczególne zwierzątka i zapamiętywać ich nazwy, uczyć się w jakich warunkach żyją itd. Lego duplo oferuje w dalszej kolejności postacie, które reprezentują różne zawody. Uczy się wówczas o tym jakie prace może wykonywać dorosły człowiek, jakie są różne role społeczne pełnione przez ludzi, co należy do obowiązków strażaka, farmera itd. Klocki są więc bardzo różnorodne i mają w ofercie całą gamę zestawów, które możemy dopasowywać do dziecięcych zainteresowań.

Łącz je wszystkie!

Wspaniałą zaletą klocków jest to, że można je ze sobą łączyć między zestawami. To oznacza, że kupując zestaw klocków farma, możesz go połączyć ze stacją wozów strażackich i rozbudowywać zestawy, poszerzać je i łączyć ze sobą nazwajem. Tak oto mała kolekcja klocków będzie się stopniowo rozrastać i oferować twojemu dziecki coraz to nowe możliwości kreatywnego tworzenia budowli.

Warto czy nie warto?

Wielu może odstraszyć cena jaką mają na rynku klocki z zestawów dla najmłodszych. Nie są to bowiem z pewnością najtańsze zabawki. Z drugiej strony jeśli wiemy, że nasze dziecko lubi układanie i bawią go lego duplo, to jest to najlepszy wybór jakiego możemy dokonać. Ponadto nie należą one do zabawek które szybko i łatwo się zepsują albo też znudzą. Klocki będą dla dziecka stanowiły źródło frajdy przez długi czas, ponieważ wraz z dorastaniem odkrywa nowe możliwości układania i może łączyć też różne zestawy między sobą. Kiedy więc przeanalizujemy to, jak szybk straci zainteresowanie innymi zabawkami, albo z jaką szybkością je popsuje widzimy, że lego duplo to solidna zabawka, która gwarantuje dobrą zabawę na długi czas. W ostatecznym rozrachunku warto jest więc zainwestować w lepszej jakości zestaw klocków niż cokolwiek innego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *