dzieci

Kaszki dla niemowląt, jakie wybrać i na co zwrócić uwagę

By  | 

Kaszki Nestle – plusy i minusy

Wśród wszystkich dostępnych na rynku firm produkujących jedzenie dla maluszków prym wiedzie zdecydowanie Nestle. Wszystkie sklepy mają tę firmę w swojej ofercie i jest to najłatwiej dostępna kaszka spośród wszystkich oferowanych. Dlatego właśnie warto jest rozważyć wszystkie za i przeciw, popatrzeć zarówna na wady jak i zalety kaszek produkowanych przez tę konkretną markę. O tym właśnie będzie poniższy artykuł. Zebraliśmy w nim wszystkie cechy kaszki, byście mogli zdecydować sami.

Krótko o samej kaszce

Kaszka jest produktem bezglutenowym, powstaje z ryżu oraz mleka modyfikowanego. Dodatkowo kaszka ma w swoim składzie dwanaście różnych witamin oraz minerały, które są niezbędne dla właściwego rozwoju maluszka i wzmocnienia jego układu immunologicznego – wapń, żelazo, cynk i inne. Kaszka przy tym nie wymaga gotowania. Jest półpłynnym składnikiem diety, stanowi urozmaicenie diety najmniejszych dzieci, nim zaczną jeść pokarmy wymagające przeżuwania i gryzienia. Teraz już przejdziemy do konkretnych plusów i minusów.

Zalety kaszki Nestle

Brak niepożądanych reakcji u maluszków po zjedzeniu. Kaszki nie uczulają dzieci, nie ma po nich zaparć ani biegunki większość bobasów. Przy tym jest ona bardzo sycąca więc idealnie nadaje się na wieczorny posiłek- dziecko nie budzi się głodne w nocy. Ogromnym plusem, szczególnie dla zapracowanej mamy, która cierpi na deficyt czasu (czyli w sumie każda mama na świecie) jest to, że kaszka nie wymaga mnóstwa czasu. Szybkie i proste przygotowanie jest zdecydowaną zaletą. Do zjedzenia wystarczy tylko dodanie ciepłej wody. Dodatkowo mamy także bardzo dużo smaków do wyboru, łatwo więc dopasować się do gustu maluszka i znaleźć jego nabardziej ulubiony smak. Kaszka może być zarówno deserem po jedzeniu lub też samodzielnym posiłkiem. Jest ona bezpiecznym posiłkiem dla malucha w przypadku celiaklii, ponieważ nie zawiera glutenu.

Minusy kaszki

Mimo, że jest to najpopularniejsza kaszka, nie znaczy, że jest absolutnie idealna i że nie ma żadnych wad. Wiele osób narzeka, że kaszka jest zwyczajnie za słodka i że zalecana liczba łyżek do rozmieszania jej z wodą jest zbyt duża. Chodzi o to że dla niektórych zawiera zbyt dużo cukru – np. dla mnie, kaszka jest przez to stanowczo za słodka. Oczywiście można jednak kupić zwyczajny kleik ryżowy tej samej marki i nie martwić się o cukier – w składzie jest tutaj bowiem tylko mąka ryżowa i witamina B1. Kolejnym minusem jest jednak to, że nie wolno tej kaszki stosować wówczas, gdy dziecko jest uczulone na białko mleka krowiego – wówczas przy alergii nie nadaje się ona dla naszego maluszka.

Zdecyduj sama

Mama musi podjąć ostateczną decyzję o tym jakiej kaszki będzie używać w diecie swojej pociechy. Możemy oczywiście porównać wszystkie marki na rynku, zobaczyć jak reaguje na nie nasz maluszek i które kaszki smakują mu najbardziej, które jeść będzie najchętniej. Kaszki Nestle dają nam jednak najszerszą ofertę produktów na całym rynku i znajdziemy je praktycznie w każdym sklepie, nie ma więc powodu do zmartwień gdy nagle skończy się nam jedno opakowanie- nowe dostaniemy niemal wszędzie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.