dzieci

Jakie ozdoby wielkanocne robić z dzieckiem – parę przykładów

By  | 

To będą Wasze pierwsze wspólne święta? A może już kolejne spędzone z małym skarbem przy Wigilijnym stole? Nie ważne, istotne jest to abyście wspólnie je przeżyli i spędzili razem jak najwięcej czasu dzieląc się magicznymi chwilami. Najwięcej radości sprawiają całej rodzinie wspólne przygotowania, które pobudzają radosne oczekiwanie. Wielkanoc to świetny czas, by nauczyć nasze dziecko jak pracować razem nad stworzeniem magii świąt. Bo to właśnie chwile spędzone wspólnie są kwintesencją tego niezwykłego okresu w ciągu roku, gdy wszyscy wkładamy naszą energię i wysiłek w stworzenie czegoś niezwykłego.

Dekorowanie jajek – klasyka Wielkanocy

Do ozdabiania jaj nie potrzeba skomplikowanych narzędzi ani też zaawansowanych artystycznych umiejętności. Farbki do jaj można dostać w każdym sklepie i są one proste oraz bezpieczne w użyciu przez dzieci. Dodatkowo możecie skorzystać z wyklejanek na wielkanocne jaja. Nową metodą jest także dekorowanie jaj poprzez wykorzystanie dekoracyjnej taśmy washi tape. Można ją dostać w każdym sklepie papierniczym, jest prosta w użyciu, bardzo ładna i uniwersalna.

Zrób to sam – wieniec wielkanocny

Wieniec na drzwi może się kojarzyć z Bożym Narodzeniem, ale świetnie sprawdza się także podczas okresu Wielkanocy. Wystarczy, że udekorujemy go w elementy związane z wiosną jak kwiaty i bazie, oraz z klimatem świąt czyli jajkami wydmuszkami (lub wykonanymi ze styropianu) czy króliczkami i kurczaczkami. Wspólnie możecie wyklejać wieniec wszystkimi dekoracjami, które przyjdą Wam do głowy.

Stroik na stół

Własnoręcznie wykonany stroik będzie ozdoba Waszego stołu przy śniadaniu wielkanocnym i nie tylko. W ramach przygotowań możecie razem posiać rzeżuchę, która będzie jak trawa, na której wyrośnie reszta stroika. Najlepiej sprawdzą się tutaj elementy naturalne, takie jak kwiaty, trawa i wspomniana już rzeżucha. Ale pasować będą tutaj także jajka, ozdobione już przez Was wcześniej oraz króliczki i inne mini-gadżety.

Świąteczne świeczniki

Po zjedzeniu rekordowej ilości jajek w trakcie Wielkanocy pozostaje nam w domu niezliczona liczba pustych skorupek. Nie muszą one wylądować w koszu, mogą przydać się do wykonania jeszcze jednej dekoracji- świeczek. Jak stworzyć taki mały świecznik z jajka? Wybierz te najpiękniejsze łupinki z jaj, do których możesz włożyć podgrzewacze. Takie tea lighty można umieścić w środku dość łatwo, jeżeli jednak macie więcej cierpliwości warto spróbować rozpuścić wosk i wlać go do środka skorupek, na koniec zanurzając w nich knot wyjęty z małych podgrzewaczy. To bardzo urocza ozdoba, a przy tym nie jest trudno o materiały do jej wykonania. Taka wspólna zabawa z cyklu do it yourself będzie nie tylko dobrym pomysłem na ciekawe spędzenie czasu, ale także pomoże dziecku rozwijać swoje manualne zdolności a być może także i artystyczne talenty, nie wspominając już o tak oczywistych rzeczach jak kreatywność, wyobraźnia i twórczość malucha.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *