Bez kategorii

Partner w związku to połowa sukcesu a co z problemami … ?

By  | 

Całe mnóstwo kobiet narzeka na swojego mężczyznę. A że to pije, a że zdradza…Na narzekaniu oczywiście się kończy. Żadna nie ma siły i motywacji zmierzyć się z nagą prawdą, że z kimś takim nie ma sensu się w ogóle wiązać. Bo związek to sojusz dwóch dusz.

Mówi się, że jak pijak to przecież też facet. Wyobraź sobie jednak, że postaraliście się już oboje o potomka i jesteś w ciąży. Dopiero wówczas tak naprawdę docenia się niepijącego faceta. Niepijącego nałogowo. Trzeźwy mężczyzna w domu to skarb. Nie zwraca z najmniej oczekiwanych miejscach i momentach, nie oddaje przypadkowo i nagle moczu, nie bije swojej partnerki- to przecież tylko i wyłącznie same plusy. W trakcie ciąży takie drobnostki docenia się podwójnie. Twój partner nie zostanie zwolniony z pracy, nie przesypia skacowany porannego budzika. Dodatkowe plusy są więc też natury finansowej- dokłada się on do domowego funduszu, a nie przepija twoją wypłatę.
Jeżeli zaś chodzi o partnera zdradzającego, to przy okazji ciąży może tak po prostu spakować manatki i zostawić matkę swojego dziecka. Przecież utyła i to strasznie, nie może zaspokoić wszystkich jego seksualnych potrzeb. Szybko więc zastąpi ciężarną partnerkę lepszym modelem i świeżym towarem. A ciebie zostawia samą z brzuchem i szaleńczo szybko zbliżającym się terminem rozwiązania.

Pewnego dnia oznajmi, że odchodzi z córką sąsiadki, długonogą sekretarką albo z Konradem z siłowni 🙂 . Wtedy uświadamiasz sobie, że ta mała wada faceta, to że zdradza jest właściwie fundamentalną niedoskonałością, całkiem poważną plamą na charakterze. Poza tym mężczyzna który zdradza brnie coraz głębiej w sieć kłamstw, wymysłów i półprawd. Zaufanie kuleje w waszej relacji i nie wiesz już kiedy kłamie i zmyśla. Nie możesz na nim polegać.
W ciąży takie błahostki, niedoskonałości nabierają kolosalnego znaczenia. Nie jesteś już sama, potrzebujesz opiekuna, silnego ramienia na którym możesz się oprzeć w chwili słabości. Jak możesz polegać na pijaku, dziwkarzu albo oszuście?

To prawdziwy czas testu, czas próby. Teraz okazuje się czy dobrze wybrałaś swoją drugą połówkę. Dopiero w takiej kluczowej chwili możesz zauważyć czy to ktoś na kim można się przejechać, czy ktoś na kogo możesz zawsze liczyć. Warto więc wszystko wstępnie przekalkulować.
Mający przyjść na świat bobas jest przecież waszym wspólnym dobrem. Ojciec dziecka wykonuje lwią część pracy i przykłada się do codziennej opieki nad maleństwem. Jeżeli więc nie będzie chciał w życiu zmienić pieluchy ani wyjść na spacer, to zastanów się nad dalszą przyszłością tego związku. Taka relacja nie ma racji bytu!
Spędzając ciąże z człowiekiem który tak samo jak ty z niecierpliwością oczekuje przyjścia na świat wspólnego skarbu, wiesz że jesteś w tym właściwym teamie. Facet nie zawiedzie cię w najważniejszym momencie, gdy odejdą ci wody pojedzie z tobą przejęty na porodówkę. W skrócie, nie zostawi na lodzie!

Gdy przychodzą wszystkie komplikacje, ciężkie chwile i trudne momenty, stawiacie im czoła we dwoje. Tworzycie mur którego nie przebiją żadne nieszczęścia i dramaty codzienności, bo jesteście zgranym zespołem. Właśnie dlatego warto w morzu poszukać tej jedynej, właściwej rybki, która spełni twoje oczekiwania i wymagania.
Nie chodzi przecież o to by wymagać zbyt wiele. Zaufanie, bliskość, wsparcie, troska o ciebie i malucha – to podstawa, której możesz i powinnaś żądać w związku TAKIE JEST MOJE ZDANIE. Teraz gdy na świat przyjdzie dziecko, nie możesz mieć w domu wielkiego dziecka, które wymaga twojej opieki i uwagi !!!!! Potrzebny jest ci równoprawny partner, odpowiedzialny, godny zaufania i najlepiej jeszcze o stalowych nerwach. Nie możesz mieć na głowie dwóch dzieciaków, różniących się tylko rozmiarem.

Wspólnie zdecydowaliście się mniej lub bardziej świadomie na życie u swego boku, stworzenie rodziny i wychowanie dzieci. Do tego trudnego i niekiedy wyczerpującego zadania nie możesz przystępować solo. Więc jeśli jeszcze nie zrozumiałaś jak istotną sprawą jest dobór odpowiedniego partnera, to przemyśl wszystko raz jeszcze. Alkoholik też facet, ale nie dla ciebie. Szczególnie jeśli oczekujesz potomka. Dziwkarz, oszust i złodziej może być dobry w chwilach młodzieńczych szaleństw, ale na dłuższą metę warto zainwestować w dobór idealnego dla ciebie faceta. Przyzwoity i obowiązkowy mężczyzna to już połowa sukcesu dla każdej przyszłej mamy.